was successfully added to your cart.

Koszyk

Jak umilić starszym, schorowanym osobom pobyt w ośrodku opieki? Jak stworzyć przyjemne wspomnienia i pozytywne skojarzenia? Za pomocą zapachów.

 

Zapachy w domach spokojnej starości

Zapach jest silnie powiązany z pamięcią. Pomaga przywoływać przyjemne wspomnienia. Wpływa na emocje i jest w stanie uspokoić, zredukować napięcie i lęki. Dlatego aromatyzowanie domów spokojnej starości przyniesie same korzyści i pomoże stworzyć pozytywną, domową atmosferę. Co więcej, zapach może być elementem strategii marketingowej placówek medycznych. Dlaczego nie zlecić agencji marketingu zapachowego wykreowanie specjalnego aromatu, który wyróżni daną placówkę od innych?

Zalety aromatyzowania domów spokojnej starości

1. przyjemne wspomnienia
Zapach, który jest powiązany z pamięcią, przywołuje przyjemne, nostalgiczne wspomnienia.

2. uspokajające właściwości
Zapach wpływa na emocje, a przez to wywołuje spokój, zmniejsza napięcie i niepokój.

3. rozbudzające właściwości
Zapach może posłużyć do pobudzenia apatycznych, zmęczonych i samotnych pacjentów. Aromatyzacja pokojów podniesie jakość życia mieszkańców domów opieki.

4. eliminacja nieprzyjemnych zapachów
Olejki używane do aromatyzacji mają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu łatwiej jest wyeliminować niepożądane zapachy.

5. uatrakcyjnienie usług
Zapach to nowe i unikalne narzędzie marketingowe. Pomoże uatrakcyjnić pakiet usług, jak również odróżnić się od innych placówek.

Leave a Reply

preloader